Psy świetnie nadają się do ciągnięcia sań, ponieważ mają bardzo mocne i solidne przednie i tylne nogi. Dzięki szkoleniu pies nauczy się lubić to zadanie i będzie się nim cieszyć. Szkolenie psa do ciągnięcia sań na początku nie jest łatwe, ale w końcu warto. Proces może zająć od 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego, ile czasu poświęcisz na szkolenie swojego zwierzaka. Jest kilka zmian, które musisz wprowadzić, na przykład przyzwyczajenie zwierzaka do noszenia uprzęży, wyposażenie go w sprzęt saneczkowy i nauczenie go, jak wygląda sukces, gdy ciągnie sanie, gdy pracujesz nad innymi zadaniami

Chociaż psy są naturalnie przyciągane do ciągnięcia na smyczy, można zrobić kilka rzeczy, aby nauczyć je zatrzymywania się. Jednym z najlepszych sposobów jest założenie obroży na szyję psa i przejście przez osprzęt obroży, aby przerwać jego połączenie z nią.

Ogólne wytyczne dotyczące szkolenia psa do ciągnięcia sań

Zanim zaczniesz trenować swojego psa, upewnij się, że pies posiada podstawowe umiejętności, aby nauczyć się ciągnąć sanie i że jest dla niego bezpieczny. Jeśli twój pies nie jest wystarczająco dobrze wyszkolony, możesz go zranić lub zrobić sobie krzywdę.

Jeśli chcesz, aby Twój pies był w stanie ciągnąć sanie, zacznij od położenia czegoś lekkiego i cienkiego na ziemi i ciągnięcia go obiema rękami i nogami, aby przyzwyczaił się do ciągnięcia ciężaru przednimi i tylnymi łapami. Będziesz wtedy musiał położyć cięższe ciężarki na ziemi i stopniowo zwiększać ciężar, aż będą mogły ciągnąć ciężar bez zatrzymywania się. Może to zająć miesiące, a nawet lata, w zależności od tego, jak bardzo bystry

Najlepszym sposobem na ciągnięcie sań jest upewnienie się, że uprząż pasuje do psa. Odpowiednio dopasowana uprząż równomiernie i wygodnie rozłoży ciężar, a także zapobiegnie zaplątaniu się szczenięcia w linę. Jazda na sankach to zabawa, z której może korzystać cała rodzina. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której śnieg jest nadal obfity, wybór ciągnięcia sań z psem może być idealną decyzją.

Zacznij trenować swoje kochane psy już dziś!

Są nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka - psy są również bardzo dobre w szkoleniu innych psów. Trenuj swojego psa, aby stał się lojalnym towarzyszem i członkiem rodziny.

Wraz z rozwojem technologii coraz więcej osób decyduje się na szkolenie swoich psów. Ważne jest, abyś już teraz zaczął trenować swojego ukochanego psa, ale nie denerwuj się, jeśli nie przychodzi ci to łatwo.

Korzyści płynące ze szkolenia psa znacznie przewyższają czasochłonny wysiłek potrzebny do jego wyszkolenia!

 

Autor